Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace Rozumím

Jak postupovat v rámci výzvy IROP?

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR vyhlásilo 21. září 2015 průběžnou výzvu „Kybernetická bezpečnost" k podávání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu, specifického cíle 3.2 – Zvyšování efektivity a transparentnosti veřejné správy prostřednictvím rozvoje využití a kvality systémů IKT.

Výzva se týká zvýšení odolnosti tzv. významných informačních systémů a tzv. kritické informační infrastruktury veřejné správy proti kybernetickým hrozbám. Hlavní podporovanou aktivitou jsou technická opatření vedoucí k zabezpečení tzv. významných informačních systémů a tzv. kritické informační infrastruktury veřejné správy. Budou podporována opatření jako například fyzická bezpečnost (např. kamerové systémy, protipožární opatření apod.), nástroj pro ověřování identity uživatelů (správa uživatelských hesel), nástroj pro zaznamenávání činnosti kritické informační infrastruktury a významných informačních systémů, jejich uživatelů a administrátorů.

Základní parametry výzvy

Období pro podávání žádostí: 
21. 10. 2015 – 30. 6. 2017

Finanční objem výzvy: 
1 411 764 706 Kč

Žadatelé: 
Organizační složky státu, příspěvkové organizace organizačních složek státu, státní organizace a státní podniky. Dále kraje České republiky, organizace zřizované nebo zakládané kraji, obce (kromě Prahy a jejích částí), organizace zřizované nebo zakládané obcemi (kromě Prahy a jejích částí).

Podmínka pro žadatele: 
Žadatel musí být správcem významného informačního systému (VIS) nebo správcem kritické informační infrastruktury (KII) podle zákona č. 181/2014. Sb., o kybernetické bezpečnosti.

Minimální výše celkových způsobilých výdajů na jeden projekt vč. DPH: 
3 000 000 Kč

Maximální výše celkových způsobilých výdajů na jeden projekt vč. DPH: 
300 000 000 Kč

Podporované aktivity

 • fyzická bezpečnost
 • nástroj pro ochranu integrity komunikačních sítí
 • nástroj pro ověřování identity uživatelů
 • nástroj pro řízení přístupových oprávnění
 • nástroj pro ochranu před škodlivým kódem
 • nástroj pro zaznamenávání činnosti kritické informační infrastruktury a významných informačních systémů, jejich uživatelů a administrátorů
 • nástroj pro detekci kybernetických bezpečnostních událostí
 • nástroj pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí
 • aplikační bezpečnost
 • kryptografické prostředky, které nejsou určeny k ochraně utajovaných skutečností
 • nástroj pro zajišťování úrovně dostupnosti informací a bezpečnost průmyslových a řídicích systémů